Na oblohe sa javí ako bodka, no často je väčšia než celý náš domov. Bez nej by boli noci chladnejšie a mnohé ďaleké svety by sa v tmách ani nestratili, ani neukázali.
Časovač
00:30
Body: 0
Rebríček: -
Obtiažnosť: ťažká
Správna odpoveď
hviezda
Je to žeravé teleso na oblohe, ktoré samo svieti.